Ürolojik hastalıkların tanı ve tedavisinde yanınızdayız

Çocuklarımız büyürken

Çocuklarımız büyürken
   2019-03-17 

Çocuklarımız büyürken

Bir tıp bayramı sonrası, el-ayak-ağız hastalığı, baba-oğul olmak

 

Mesleğimin yanında hayatımdaki en önemli parçanın oğlum olduğunu söylemem zannediyorum ki sizleri de şaşırtmayacaktır. 2017 yılının 14 Mart günü, tıp bayramında, oğlum dünyaya geldi. Sonrasında da hayatım hiç olmadığı kadar anlam kazandı. Ümit ediyorum ki çocuk sahibi olmak isteyen herkese nasip olur. Ebeveynliği tatmak benim hastalarıma, özellikle de çocuk sahibi olmak için başvuran ailelerime ve çocuk hastalarıma bakışımı da zannediyorum ki etkiledi. Biraz da galiba yaşlandım bu sırada ve duygusallaştım. 

Tıp bayramının hafta içine denk gelmesi ile bu yıl doğum gününü yine aile içinde haftasonu kutladık. Ben yatan hastalarımla ilgilenmek zorunda olduğum için birkaç kez kutlama yerini terk etmek zorunda kaldım. Bunun yanında benim artık üç haftaya olaşan gribime oğlumun bir gece başlayan önce el-ayak-ağız hastalığı döküntüleri de eklenince bizim için zorlu bir gün oldu. Kutlamanın sonunda ben hastanemin acil servisine, oğlum ise yatağına döndü ve uzun bir uyku çektik.

Baba-oğul bağı hayattaki en önemli duygum oldu. Bu bağın oğul kısmını çok fazla yaşayamamış olsam da baba kısmı benim için büyük bir keyif. Yine polikliniğime çocuk sahibi olma isteği ile başvuran ailelerin başarılı bir tedavi sonrasında bu isteklerine ulaştıklarını görmek de mesleğimdeki en büyük mutluluğum oluyor.